Home » Home Electronics » TV » Plasma TVs » Panasonic TX-P55VT30
Working
Please wait...
  Expert reviews
Reviews of Panasonic TX-P55VT30
Award: Editor’s Choice October 2011
October 2011
(89%)
71 Reviews
  • 6310
  • 1 in THX mode and 4860
  • 1 in Professional mode
  • Quality remote control
  • Stunning 3D picture quality
  • Stunning 2D picture quality
  • Impressive multimedia toolset
  • Energy consumption on the high side
  • 284 W
  • Nothing of note
  • It's
  • Um
  • Reassuringly expensive
  • Calibrated images not the brightest
  • 50Hz judder
  • Annoying Freeview EPG
  • Although 50Hz improved
Reviews
page 7 of 8
Order by:
Score
  Published: 2011-10-26, review by: datatid.dk
  • Abstract:  Når du først er kommet dig over, hvor chokerende stor skærmen er på dette Panasonic 55”-tv, kaster du måske et blik på tilslutningerne langs siden og bagpå. Der er selvfølgelig de sædvanlige tilslutninger til antenne, HDMI osv., men også LAN og USB. Et...
Read the full review »
Was this review helpful?
(80%)
  Published: 2011-10-26, review by: recordere.dk
Read the full review (TX-P50VT30) »
Was this review helpful?
  Published: 2011-08-14, Author: Audun , review by: lydogbillede.dk
  • Knaldstærk kontrast og farvegengivelse, Knivskarpt 3D-billede
  • Nogen summen fra plasmapanelet
Read the full review »
(100%)
  Published: 2011-04-27, review by: flatpanels.dk
  Published: 2014-07-21, review by: chip.pl
(95%)
  Published: 2012-03-23, Author: jacekg , review by: rtvmaniak.pl
  Published: 2011-07-25, Author: Marek , review by: pcworld.pl
  • Dynamiczny, Normalny, Kinowy, THX, Gra, Zdjęcie
  • Spora cena
Read the full review (TX-P42VT30E) »
(70%)
  Published: 2011-08-06, review by: hardware.info
Read the full review (TX-P50VT30E) »
  Published: 2011-07-20, Author: Mesut , review by: donanimhaber.com
  Published: 2011-07-16, Author: Techno , review by: technolabs.net
(95%)