Home » Home Electronics » TV » Plasma TVs » Panasonic TX-P55VT30B
  Expert reviews
Reviews of Panasonic TX-P55VT30B
(89%)
  • 6310
  • 1 in THX mode and 4860
  • 1 in Professional mode
  • Great media streaming
  • Incredible build
  • Stunning cinematic picture quality
  • Energy consumption on the high side
  • 284 W
  • Expensive
  • Picture lacks a little brightness
  • Needs a 3D picture preset
  • Judder with 50Hz
  • Pricey
  • Annoying Freeview EPG
  • Although 50Hz improved
Reviews
page 7 of 7
Order by:
Score
  Published: 2011-10-26, review by: datatid.dk
  • Abstract:  Når du først er kommet dig over, hvor chokerende stor skærmen er på dette Panasonic 55”-tv, kaster du måske et blik på tilslutningerne langs siden og bagpå. Der er selvfølgelig de sædvanlige tilslutninger til antenne, HDMI osv., men også LAN og USB. Et...
Read the full review (TX-P55VT30) »
Was this review helpful?
(80%)
  Published: 2011-10-26, review by: recordere.dk
Read the full review (TX-P50VT30) »
Was this review helpful?
  Published: 2011-04-27, review by: flatpanels.dk
  Published: 2014-07-21, review by: chip.pl
(95%)