Home » Home Electronics » TV » Plasma TVs » Panasonic TX-P50VT30E
  Expert reviews
Reviews of Panasonic TX-P50VT30E
(89%)
  • 6310
  • 1 in THX mode and 4860
  • 1 in Professional mode
  • Energy consumption on the high side
  • 284 W
  • Annoying Freeview EPG
  • Although 50Hz improved
Reviews
page 2 of 7
Order by:
Score
  Published: 2011-07-13, Author: Mark , review by: avforums.com
  • Although 50Hz improved, still some image break-up, 'Green Blobs' visible on full white screens, Ineffective 2:2 Cadence Detection, Non-Detachable Mains Lead, HDMI Ports Too Close to Edge, 3D Glasses Lenses are too Small