Home » Home Electronics » TV » Plasma TVs » Panasonic TX-P50VT30E
Working
Please wait...
  Expert reviews
Reviews of Panasonic TX-P50VT30E
(89%)
  • 6310
  • 1 in THX mode and 4860
  • 1 in Professional mode
  • Energy consumption on the high side
  • 284 W
  • Annoying Freeview EPG
  • Although 50Hz improved
Reviews
page 1 of 7
Order by:
Score
  Published: 2012-06-01, review by: evogadget.com
Was this review helpful?   (1 Negative)
  Published: 2012-01-14, review by: hdtvtest.co.uk
Read the full review (TX-P65VT30B) »
Google translate to English »
Was this review helpful?   (1 Positive)
  Award
  Published: 2011-12-08, review by: pocket-lint.com
  • Colour, contrast, BBC iPlayer, impeccable 3D, involving 2D, audio
  • 3D specs subdue black levels, USB slot positioning
Read the full review (TX-P50VT30) »
Google translate to English »
Was this review helpful?   (2 Positive)
  Award
(90%)
  Published: 2011-12-01, Author: Steve , review by: T3.com
  • Superb 2D image quality, Great media streaming, Crosstalk-free 3D
  • No built-in Wi-Fi, 3D is a little dark, Expensive
(100%)