Home » Home Electronics » TV » Plasma TVs » Panasonic TX-P50VT30E
Working
Please wait...
  Expert reviews
Reviews of Panasonic TX-P50VT30E
(89%)
  • 6310
  • 1 in THX mode and 4860
  • 1 in Professional mode
  • Energy consumption on the high side
  • 284 W
  • Annoying Freeview EPG
  • Although 50Hz improved
Reviews
page 5 of 7
Order by:
Score
  Published: 2011-12-23, review by: hifitest.de
Read the full review »
Was this review helpful?
(100%)
  Published: 2011-10-26, review by: areadvd.de
Read the full review (TX-P65VT30) »
Was this review helpful?
  Award
  Published: 2011-09-01, review by: audiovision.de
  Published: 2011-07-27, review by: av-magazin.de
Read the full review (TX-P50VT30) »
(90%)
  Published: 2011-07-12, review by: Pcwelt.de
  • Abstract:  Der Panasonic TX-P50VT30E ist ein Plasmafernseher mit Full-HD Auflösung und 3D-Funktion. Mit einer Bildschirmdiagonale von 50 Zoll (127 Zentimetern) zählt der Fernseher von Panasonic zu den Großbildfernsehern und die Taktfrequenz liegt bei 600 Hz. Vort...
Read the full review »
(89%)
  Published: 2011-06-26, review by: betabuzz.de
  • sehr kostspielig, hoher Stromverbrauch
(78%)
  Published: 2011-06-10, review by: Chip.de
  • Sehr gutes 2D Bild von allen Quellen, Satter Ton, Toller Media-Player
  • Hoher Stromverbrauch, Hoher Preis
(90%)